Logo TEMPA YAPI GEREÇLERİ İNŞAAT MÜHENDİSLİK PROJE DANIŞMANLIK GAYRİMENKUL DEĞERLEME 
VE KİMYA SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.
 
 
 
AHŞAP KOMPOZİT PENCERE SİSTEMLERİ
 

 DOĞAL AHŞAP İÇ CEPHE

POLİMER PVC DIŞ CEPHE 

PERVAZLI SERİ
 

·         A Sınıfı ses ve ısı yalıtımı

·         Rüzgar yüküne karşı yüksek performans

·         Özel conta sistemi ile mükemmel sızdırmazlık

·         Kusursuz su tahliye kanalları

·         Yüksek güvenlik konsepti

·         4 mm - 30 mm cam kullanım aralığı

·         Ömür boyu mukavemetli ağaç yapısı

·         Boya, bakım ve servis gerektirmeyen yapı

·         Greenline üretim % 65'e varan ısı tasarrufu


Normal ahşap pencerelere göre daha az ağaç kullanılarak üretilmektedir. Isı ve enerji kaybının % 35 oranında olduğu pencere bölümünde maksimum izolasyon ve yalıtım sağlar.

Bu teknoloji ile hava şartlarına karşı dış cephede gerekli olan % 65 polimer ve % 35 ağaç ile en ideal yalıtım değerlerine ulaşmış bulunmaktadır. Orman fakülteleri ve bağımsız laboratuvarlar ile yapılan ortak laboratuvar testlerinde mevcut ağaç oranının nefes alma ve nem dengesini sağlamada tamamen ağaç olan pencerelerle aynı fonksiyonları sağladığı saptanmıştır.

İsteğe bağlı ilave edilebilen 3. conta desteği ile daha mükemmel yalıtım sağlar.

Çift cam ve üç cam uygulayabilme olanağı.

Serbest hareket teknolojisi sayesinde genleşme katsayısı farklı olan polimer ve ahşabın birleşim noktalarında bulunan zıt yönlü uzantılar sayesinde hareket sonrası birbirine kenetlenmek suretiyle olabilecek maksimum sağlamlığa erişilmiş olur.

Ahşaplarda Lamine ve "finger joint" teknolojisi ile kıvrılma ve hareketlenmenin önüne geçilmiştir.

Uzun yıllar hakkında negatif sağlık özellikleri olduğu gerekçisiyle bilimsel araştırmalar yapılan plastik pencereler artık yerini pencerelerin evlerde ki iç mekâna bakan kısmına yerleştirilen doğal ağaç ile sağlıklı bir yapı sunan Holzplas'a bırakmıştır.

Normal hava koşullarında ortalama 8 yılda çürüyen ahşap pencere kullanılan bu teknoloji sayesinde 30 yıl kullanım ömrüne sahiptir.

Copyright 2016 © Tempa Yapı Gereçleri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır.

Ürünler ve teknik veriler ilgili firmaların web sayfalarından ve broşürlerlerinden derlenmiştir. Firmalar haber vermeksizin ürünlerin model ve teknik özelliklerinde değişiklik yapabilirler. Yapılan değişikliklerden ve oluşabilecek web sayfamızdaki bilgilerin güncelliği yansıtmamasından firmamız sorumlu değildir.